Tarsus’ta Şalgam, Humus ve Baklava Yarışmaları Yapıldı

Mersin’in Tarsus ilçe Belediyesi tarafından geleneksel Eshab-ı Kehf’te Hıdırellez etkinlikleri kapsamında kente özgü içecek ve yiyeceklerinden olan Şalgam, Humus ve Baklava yarışmaları yapıldı.

Tarsus Bakkallar ve Bayiler Odası’nda gerçekleştirilen Şalgam yarışmasında 429 puan alan Toros Şalgam-Refika Akçiçek birinci, 407 puan alan Mısra Şalgamları-Serkan Kıstak ikinci ve 404 puan alan Antik Şalgamları-Ahmet Akçiçek ise üçüncü oldu.

Tarsus Kebapçılar Odası tarafından düzenlenen ve uzman jüri tarafından yapılan değerlendirmenin ardından beş firmanın katıldığı humus yarışmasında 548 puan alan Kervan Humus-Bülent Döven birinci, 534 puan alan Can Humus-Ali Kiracı ikinci ve 523 puan alan Akın Humus-Salim Evcimen üçüncü oldu.

Yine Tarsus Kebapçılar Odası tarafından düzenlenen yine beş katılımın olduğu baklava yarışmasında ise 548 puan alan İdo Dondurma-İbrahim Akın birinci, 523 puan alan Şekeroğlu Baklava-Semra Şekeroğlu ikinci ve 494 puan alan Tatlıcı Ufuk-Ufuk Ulucamkıran üçüncü oldu.

Yarışmada dereceye girenlere 13 Mayıs’ta Eshab-ı Kehf’te düzenlenecek olan Hıdırellez etkinliklerinde çeşitli armağanlar verilecek.